​​​​​​​Şehit ailelerinden siyasi partilere ulusal birlik çağrısı

Kürt siyasi partilerine kişisel çıkarlarını bir kenara bırakarak ulusal birlik çağrısında bulunan şehit aileleri, “Kürt halkının özgürlüğü için canını feda eden şehitlerin rüyalarını gerçekleştirin” dedi.

Ulusal birlik için Kürt partilerine çağrıda bulunan şehit aileleri, şehitlerin rüyalarının gerçekleştirilmesini istedi.

YPJ Şehidi Dîcle Kêfo’nun (Ahîn Seydo) babası Osman Kêfo, tek isteğinin ulusal birliğin bir an önce sağlanması olduğunu söyledi. Kızının Kobanê’de DAİŞ’e karşı savaşırken şehit düştüğünü belirten Kêfo, “Gençlerimiz Kürt halkı için şehit düştü. Bu topraklarda tüm halkların bir arada yaşaması için canını feda etti. QSD tarafından kurulan ulusal birlik inisiyatifinin çalışmaları bizi umutlandırıyor” dedi.

Şehit aileleri olarak ulusal birlik inisiyatiflerine tam destek verdiklerini dile getiren Kêfo, “Ulusal birlik için atılan her adım takdir edilecek bir davranıştır. Düşmanlarımız bize vahşice saldırırken yapacağımız en doğru şey Kürt ulusal birliğini sağlamaktır” şeklinde konuştu. “Ulusal birlik sağlanamazsa Kürt halkının hiçbir kazanımını koruyabilmesi mümkün  değildir” diyen Kêfo, şehitlerin rüyalarının ulusal birlik olduğunu kaydetti.

 ‘ŞEHİTLERİN RÜYALARINI GERÇEKLEŞTİRİN’

7 şehidi bulunan aileye mensup olan Mihîdîn Hesen, şehit düşen kardeşi ve kızının tek isteğinin ulusal birliğin sağlanması olduğunu söyledi. Şehitlerin halklar için büyük fedakarlıklar gösterdiğini kaydeden Hesen, “Şehitler, Rojava’da Kürt halkını bir araya getirdi. Kürdistan’ın dört parçasında şehit mezarları bulunuyor. Şehitler, ulusal birliği sağlamak için hep mücadele etti” şeklinde konuştu.

Önder Abdullah Öcalan’ın birlik mesajlarına dikkat çeken Hesen, “Rojava devrimi Kürtler için tarihi bir fırsattır. Tüm siyasi partilerin uğruna şehitlerin verildiği ulusal birliği sağlayabilmelidir. Ulusal birlik şehitlerin rüyasıdır. Şehitler halkı için nasıl ki canını feda ettiyse siyasi partiler de ulusal birlik için fedakarlıklar göstermelidir. Şehitlerin rüyalarını gerçekleştirin” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.